Čo je to DPF / FAP / KAT / SCR

 

Čo je filter pevných častíc DPF / FAP

prierez fltrom pevnych castic

Filter pevných častíc je veľmi potrebná a užitočná súčasť moderných vozidel s naftovým motorom. Cieľom filtra je zabrániť rozptyľovaniu prachových častíc v mestách a zaistiť lepší – čistejší vzduch pre všetkých. DPF filter je v podstate keramická vložka vo výfuku s prepracovaným systémom kanálikov, ktoré dokážu zachytiť pevné častice vo vnútri filtru a ďalej vypustiť len čistý vzduch. Aj napriek všetkým pozitívnym funkciám DPF / FAP filtra má medzi verejnosťou zlé meno – že je to nepotrebná súčiastka, ktorá len ťahá z ľudí peniaze. V skutočnosti to ale nieje pravda. SCR, DPF, FAP

Chceme dýchať čistý vzduch?

Možno máte vo svojom okolí niekoho, kto trpí astmou, alergiami, srdcovou chorobou alebo sa mu len čas od času zle dýcha. Pre týchto ľudí je funkčný DPF filter obrovským prínosom. Životné prostredie sa u nás zlepšilo vďaka redukcií ťažkého priemyslu, na druhej strane ale extrémne narastá počet automobilov. Pokiaľ by vozidlá neboli postupne vybavované systémom na redukciu emisií a prachových častíc za veľmi krátku dobu by sme sa dostali do štádia ťažkej smogovej situácie všade a nie len vo veľkých mestách.

Úlohou filtru pevných častíc je zachytávanie prachu z výfuku, ktorý by sme inak dýchali. Tento prach sa zachytáva do filtru počas jázd v meste a pri ceste mimo mesto, ideálne na diaľnici sa počas vypaľovacieho cyklu filter vypáli a prach a sadze sa premenia na popol, ktorý postupne samotný filter DPF zapĺňa. To, že je vozidlo mimo mesta vyhodnocuje na základe konštantnej vyššej rýchlosti aicky.

Je pravda, že staršie vozidlá niesú filtrami DPF vybavené. Tieto vozidlá však postupne z ciest miznú. V zahraničí je bežné, že tieto vozidla majú zakázaný vstup do centier väčších miest. Riziko je hlavne v tom, že moderné motory produkujú také malé čiastočky, že ich v nose a hrtane niesme schopný odfiltrovať a teda karcinogénne čiastočky putujú priamo do pľúc kde môžu byť príčinou rakoviny. Nejde teda o žiadny filter pseudo-ochrancov prírody ale o zdravie nás naších detí a vnúčat.

Čistý – funkčný DPF / FAP filter pokiaľ je namontovaný na vozidle je nutnosťou pri absolvovaní pravidelných emisných kontrol.

Ponúkame Vám ekologické čistenie dpf filtrov bez mechanického zásahu do DPF filtra – žiadne rezanie DPF filtrov, žiadne vypaľovanie pri extrémnych teplotách kde hrozí úplné zničenie filtra.

xcars.sk                            repasdpf.eu                              dpfbb.sk                                            dpfautoservis.sk                                 autoservisdpf.sk                         autoservisbb.sk                                       modpro.sk

Ekologické čistenie DPF filtrov so zárukou 100.000km / 24 mesiacov!